Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Söndag den 16 maj kl 09.00

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
HERRAR A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Zoran Caric   BK Preem   159 214 164 155 197 163   1052
 
 
HERRAR B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Robin Persson   Palmstadens HBK   170 137 134 147 123 187   898
2. Tomas Petersén   Solens IF   180 120 156 129 140 143   868
3. Bengt Schnipka   Palmstadens HBK   144 137 169 130 134 126   840
4. Lennart Jönsson   DHR Landskrona   135 130 117 174 148 117   821
5. Marcus Ekström   IF Hammaren   103 157 134 125 148 102   769
6. Victor Nygren   IF Hammaren   113 100 88 147 113 149   710
 
 
HERRAR C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   147 172 145 165 126 129   884
2. Mikael Lindström   HIF Anund   135 122 134 141 122 198   852
3. Mikael Svedberg   Solens IF   166 122 138 164 113 128   831
4. Anders Linderoth   DHR Landskrona   144 115 140 153 129 122   803
5. Mikael Olofsson   De Handikappades MF Falken   91 125 121 137 154 170   798
6. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   173 117 130 135 128 96   779
7. Jerry Hjortsberg   Palmstadens HBK   106 120 112 135 161 115   749
8. Robert Runemark   De Handikappades MF Falken   137 131 145 111 109 115   748
9. Per Olsson   De Handikappades MF Falken   128 108 147 107 101 122   713
10. Oscar Nygren   IF Hammaren   114 113 108 114 103 126   678
11. Håkan Andersson   DHR Landskrona   95 120 136 99 115 104   669
12. Pasi Hosio   HIF Anund   132 122 105 128 100 76   663
13. Fredrik Guldstrand   Palmstadens HBK   101 112 83 130 111 114   651
14. Mikael Westphal   DHR Landskrona   125 112 86 95 83 138   639
 
 
HERRAR D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Berndt Kuhlén   De Handikappades MF Falken   140 85 76 91 108 141   641
2. Jan Mårtensson   DHR Landskrona   120 101 86 113 99 116   635
 
 
DAMER A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Ann-Charlotte Persson   DHR Landskrona   148 180 121 165 145 161   920
2. Carina Johansson   HIF Anund   127 125 146 145 115 139   797
 
 
DAMER B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Elin Vesterlund   Solens IF   145 120 126 133 125 122   771
2. Anne Liljedahl   De Handikappades MF Falken   124 88 129 126 149 90   706
 
 
DAMER C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Jenny Nordberg   Solens IF   171 173 146 134 144 140   908
2. Eva Hilding   HIF Anund   131 89 142 107 112 153   734
3. Jeanette Andersen   De Handikappades MF Falken   105 90 114 112 95 118   634
 
 
DAMER D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Anita Olsson   De Handikappades MF Falken   82 95 89 91 86 105   548
2. Jenny Jönsson   Palmstadens HBK   96 87 83 101 61 76   504
 
 
GOTLANDSRÄNNA A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
5
6
  Totalt
1. Niklas Johansson   BK Bullerby   116 84 115 122 119 112   668